1
/
7
1
/
7
$95.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$95.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$95.99
Price After Coupon
$95.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$284.99
66% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2114849
This wall lamp brings elegance to your home with its classic design and flexible functionality. The warm white shade evenly distributes soft light, creating a cozy atmosphere. The brass arm not only enhances the overall texture, but also provides you with an easy adjustment experience, so that the light can be precisely projected as needed. Whether it is for reading or decoration, this flexible lamp can meet your needs.
- The design style combines traditional and modern elements, suitable for all kinds of interior decoration.
- The adjustable lamp arm design makes the light irradiation range flexible and more practical.
- The white lampshade filters out soft light, protecting the eyes while adding warmth to the room.
- Easy to install, suitable for a variety of occasions such as bedrooms and living rooms.
- Compatible with energy-saving light bulbs, helping to reduce power consumption and being environmentally friendly and economical.
Weights & Dimensions
| Backplate Width | 5" |
| Height | 12“ |
| Width | 10" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | With Shade |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Beige,White |
| Material | Fabric |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Fabric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service