1
/
26
1
/
26
$267.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$267.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$267.99
Price After Coupon
$267.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$566.99
53% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21729608
This modern geometric metal LED chandelier brings visual impact to your home while providing soft and efficient lighting, perfect for living rooms and dining rooms.
- The unique geometric shape design highlights the modern style and enhances the interior taste.
- High-quality metal material, sturdy and durable, ensuring product quality and safety.
- LED lighting is energy-saving and environmentally friendly, and has a long lifespan, reducing the frequency of replacement.
- Suitable for a variety of indoor scenes, including living rooms, dining rooms, and open-plan spaces, adding a sense of layering to the living space.
- The installation height can be adjusted to meet the needs of different ceiling heights and is flexible to install.
Weights & Dimensions

| Length | 40.5",42.5",68" |
| Width | 40.5",42.5",68" |
| Fixture Height | 10",20",32",42.5" |
| Canopy Width | 5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length,Unadjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 1 Tier,3 Tiers |
| Number of Lights | 8-Light,10-Light,12-Light,15-Light,16-Light,21-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service