1
/
5
1
/
5
$78.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$78.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$78.99
Price After Coupon
$78.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$250.99
69% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU212464
This wall lamp is uniquely designed, combining industrial style with classical elements to create a retro yet modern visual effect. The lamp frame is made of durable metal and decorated with bronze tones, adding a warm nostalgic atmosphere to your home. The transparent lampshade design allows the light to be softly distributed in the room, bringing a warm glow to every corner.
- This lamp is made of high-quality metal and is durable, ensuring long-term use without damage.
- The unique swing arm design can freely adjust the lighting direction to meet the lighting needs of various occasions.
- The bronze exterior creates a classic yet trendy vibe that fits perfectly into any interior design style.
- The light fixture can be quickly mounted on the wall through a simple installation process that does not require professional help.
- A comfortable lighting environment helps to create a warm living and working space, making reading and daily life more comfortable.
Weights & Dimensions
| Arm Length | 19" |
| Backplate Width | 5" |
| Height | 5.5" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | With Shade |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Weathered Copper |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Glass |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service