1
/
9
1
/
9
$488.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $88.02 Coupon
Coupons Details
$400.97
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$488.99
18%
Off Over $0.00
-$88.02
Price After Coupon
$400.97
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$670.99
27% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21602170
This modern nightstand is made of clear acrylic for a sleek, fresh look that captures the beauty of simplicity.
- The white exterior design makes it a perfect match with a variety of home styles, especially suitable for modern minimalist bedrooms.
- Equipped with a drawer, it provides ample storage space, helping you easily organize bedside items and keep your bedroom tidy and organized.
- The acrylic frame and countertop are not only beautiful, but also ensure the lightness and durability of the product, making it very suitable for small bedrooms.
- Its low height makes it perfect for pairing with low beds and adding a modern touch to your bedroom.
- The suspended design highlights the design highlights, while saving ground space and creating a transparent and spacious visual effect.
- No complicated installation is required and maintenance is easy. Just wipe it lightly with a damp cloth to keep it looking as clean as new.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 17" (43 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Color | Black,White |
| Countertop Material | Plastic/Acrylic |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service