1
/
12
1
/
12
$250.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$250.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$250.99
Price After Coupon
$250.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,034.99
76% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2119465
This modern black smoked glass globe chandelier brings unparalleled style and practicality to your kitchen island. It combines modern design with luxurious materials to perfectly enhance the overall beauty of the space. Whether for daily use or special gatherings, it can provide ample and soft lighting, creating a warm and elegant atmosphere.
- The combination of modern design and black smoked glass makes the lamp look particularly elegant.
- Large size design (width greater than 25 inches), suitable for various large space applications.
- The multi-spherical lampshade design provides uniform lighting effects and further demonstrates the craftsmanship.
- The height of the lamp can be adjusted to meet the lighting needs of different scenes.
- High-quality materials are durable and easy to clean, ensuring long-term use.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 20.5" |
| Width | 39",57" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black |
| Material | Glass |
| Number of Lights | 8-Light,12-Light |
| Style | Colonial |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service