1
/
10
1
/
10
$84.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$84.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$84.99
Price After Coupon
$84.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$383.99
78% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2126710
The Vintage Brass Wall Lamp, with its classic colonial design, fits perfectly into modern homes, adding an elegant touch. Suitable for living rooms or bedrooms, it brings a soft and warm lighting effect.
- The combination of exquisite retro design and brass material shows a noble and elegant visual effect and enhances the style of the space.
- The high-quality glass lampshade ensures soft light distribution and creates a comfortable and pleasant atmosphere.
- Suitable for various scenes, such as living room, bedroom or corridor, it can easily enhance the layering of interior decoration.
- Direct power supply design, easy installation, strong practicality, perfectly meet the needs of modern families.
Weights & Dimensions
| Height | 10" |
| Width | 18",6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 2-Light,1-Light |
| Style | Colonial |
| Color | Brass |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Size | Small (15"-19" wide),5 to 9 Inch |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service