1
/
4
1
/
4
$235.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $42.48 Coupon
Coupons Details
$193.51
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$235.99
18%
Off Over $0.00
-$42.48
Price After Coupon
$193.51
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$853.99
72% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2172228
Ideal for contemporary spaces, this colonial brass chandelier combines classic and modern styles to suit a variety of home environments. Adding light and shadow effects to the living room, dining room or bedroom, the elegant design can enhance the style of the overall space.
- The combination of metal material and transparent glass makes the overall shape exquisite while providing warm light.
- The 4 lamp heads ensure sufficient lighting, suitable for small spaces such as dining rooms and study rooms, and easy to adjust the lighting atmosphere.
- The lamp is made of durable materials, is easy to maintain, and has a smooth surface that is not easy to accumulate dust and is simple to clean.
- The installation process is simple, no professional tools are required, and users can easily complete the assembly.
- The golden geometric form complements the modern design, making it a visual focal point in the space.
Weights & Dimensions
| Canopy Width | 6" |
| Fixture Height | 16.5" |
| Rod/Chain/cord Length | 23.5" |
| Width | 16" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade Color | Clear |
| Color | Brass |
| Glass Type | Clear Glass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 4-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Colonial |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service