1
/
13
1
/
13
$71.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $12.96 Coupon
Coupons Details
$59.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$71.99
18%
Off Over $0.00
-$12.96
Price After Coupon
$59.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$278.99
74% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21410546
This vintage metal solar post light, with its exquisite drum-shaped design, adds the perfect combination of classic and practical to your outdoor environment.
- With unique design style, it adopts retro drum shape, showing elegance and style, perfectly fitting various classic and romantic decoration themes.
- Made of solid metal to ensure durability and stability for long-term outdoor use.
- Built-in high-efficiency solar panel for automatic charging, waterproof, suitable for use in all weather conditions.
- Whether it is a fence, garden or courtyard, placing this lamp can greatly enhance the artistic beauty of the space.
- Widely used in outdoor terraces, fences, courtyards and gardens, bringing soft lighting and decorative effects.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Color | Black,Bronze |
| Size | 8",10",12",13.5" |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Color Temperature | Color-Changing |
| Shape | Drum |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",12",13.5",8" |
| Fixture Height | 15",16.5",22",23" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service