1
/
20
1
/
20
$304.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$304.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$304.99
Price After Coupon
$304.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$756.99
60% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21680923
This modern glass chandelier adds a touch of style and glamour to your kitchen island area. Made of high-quality materials, the gold details complement the glass, reflecting the simplicity and luxury of modern design, suitable for any style of kitchen decoration.
- The elegant combination of gold and glass makes it the focal point of your kitchen.
- The design is modern, adaptable to a variety of decorative styles, and enriches the spatial level.
- Large size design provides ample lighting while maintaining visual balance.
- High-quality materials are used to ensure long-lasting durability and stability.
- The height is adjustable and users can freely adjust it according to actual needs.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Length | 35.5" |
| Rod/Chain/cord Length | 47" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade Color | Beige,Milk White,Multi-Color,Pink |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade Shape | Geometric |
| Shade / Light Direction | Down |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Color | Gold |
| Glass Type | White Glass |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Rope |
| Number of Lights | 3-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Shade Included | With Shade |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service