1
/
12
1
/
12
$351.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $63.36 Coupon
Coupons Details
$288.63
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$351.99
18%
Off Over $0.00
-$63.36
Price After Coupon
$288.63
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$749.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715511
This modern round side table is made of high-quality fiberglass and shows a minimalist style, perfect for decoration in various scenes such as living rooms and bedrooms.
- The elegant round design can be perfectly matched with a variety of home styles and enhance the texture of the space.
- Its fiberglass material is not only lightweight and durable, but also waterproof and easy to maintain.
- The base design presents a sculptural artistic feel, making this side table not only practical but also more ornamental.
- Suitable for placement next to the sofa, bed or corner, it provides you with extra storage space while adding a modern artistic touch to the room.
Weights & Dimensions

| Height | Standard (18-28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),16.5" (42 cm),18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),16.5" (42 cm),18" (45 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm),22" (56 cm),24.5" (62 cm),27" (69 cm) |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Swivel | Non-Swivel |
| Usage | Living Room |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Product Type | Chairside |
| Table Top Color | Black,White |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Fiberglass |
| Base Color | Black,Gray |
| Table Top Material | Fiberglass |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,17"L x 17"W x 22"H,17"L x 17"W x 24"H,18"L x 18"W x 27"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Blue,Pink |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service