1
/
10
1
/
10
$980.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $176.58 Coupon
Coupons Details
$804.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$980.99
18%
Off Over $0.00
-$176.58
Price After Coupon
$804.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,417.99
31% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21523686
This bar table adopts a luxurious design style. The use of gold metal brings a visual experience of perfect fusion of simplicity and nobility, which is suitable for any decorative style of modern home.
- The material is strong and durable, giving you peace of mind and comfort in daily use.
- The shelf storage space satisfies your pursuit of practicality and makes storage more convenient.
- The considerate height allows users to maintain an excellent sitting posture even after long periods of use, giving them a comfortable experience.
- Easy to clean and not easily stained, it is an ideal choice for maintaining hygiene and tidiness, making your home environment look brand new at all times.
- This bar table has a convenient assembly method and is easy to move, making it suitable for a variety of home scenarios.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Glass,Stone |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4 |
| Size | 47"L x 20"W x 39"H,55.1"L x 19.7"W x 39.4"H |
| Style | Glam |
| Top Shape | Free Form |
| Table Base Material | Metal |
| Base Color | Gold |
| Table Base Type | Trestle |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches |
| Color | Clear,White |
| Table Top Color | Clear,White |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | With Footrest |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant,Scratch Resistant |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service