1
/
16
1
/
16
$586.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $93.92 Coupon
Coupons Details
$493.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$586.99
16%
Off Over $0.00
-$93.92
Price After Coupon
$493.07
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$730.99
20% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21681074
This modern bamboo and black glass display cabinet has a contemporary design and is perfect for displaying and storing your precious belongings.
- It is made of high-quality bamboo and wooden frame structure, which has excellent durability and stability, providing reliable support for your display items.
- The glass door design provides a clear visual effect, making your treasured items more vivid under natural light.
- The product is black in color, which matches perfectly with various interior decoration styles, adding a touch of elegance and fashion to the room.
- It is suitable for display in the living room or showroom, achieving the perfect combination of high-end collection and exquisite decoration.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 42" (106 cm),67" (170 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 25.5" (65 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12.5" (32 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 25.6"L x 12.6"W x 41.7"H,25.6"L x 12.6"W x 66.9"H,31.5"L x 12.6"W x 41.7"H,31.5"L x 13"W x 67"H |
| High Gloss | Not High Gloss |
| Painted | No Painted |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Pull Out Shelves | Not Pull-Out Shelf |
| Free Standing | Freestanding |
| Wall Bridge | Not Wall Bridge |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Tilt Out Trash Cabinet | Not Tilt Out Trash Cabinet |
| Kitchen Appliance Storage | Kitchen Appliance Storage Not Included |
| Double Oven | Not Double Oven |
| Microwave Shelf | Microwave Shelf Not Included |
| Extendable | Non-extendable |
| Cabinet Valance | Cabinet Valance Not Included |
| Swing-Out Cabinet | Not Swing-Out Cabinet |
| Vanity Included | Vanity Not Included |
| To Ceiling | Not To Ceiling |
| Full Overlay | Full Overlay |
| Storage Included | Storage Included |
| Assembled | Unassembled |
| Enclosed | Enclosed |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Height | Short (Under 45 in.),Standard (45 - 90 in.) |
| Color | Black |
| Design | Standard |
| Material | Bamboo |
| Product Type | Curio Cabinet |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Espresso Wood |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Shelves | 1,2 |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service