1
/
10
1
/
10
$2,329.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,329.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,329.99
Price After Coupon
$2,329.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,072.99
54% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210078629
This modern glass and fiberglass coffee table, with its abstract shape and exquisite design, adds a unique artistic touch to your living room.
- The round tabletop is made of high-quality glass, which is not only beautiful but also easy to clean, providing you with a stylish display and usage space.
- The base is made of durable fiberglass, with a stable structure that can maintain the table's balance and appearance for a long time.
- The overall stylish and modern design perfectly complements various interior decor styles, enhancing your home's aesthetic appeal.
- With its standard size design, it fits the living room of most families and is the ideal choice for family gatherings or leisure time, bringing both aesthetic and practicality to the home.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm) |
| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Overall Table Width - Side to Side | 39" (100 cm) |
| Height | Standard (14-22 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 15" (38 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Product Type | Coffee Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Material | Glass |
| Table Base Material | Fiberglass |
| Table Base Color | Black |
| Table Top Color | Black |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
| Set Type | Single Table |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Round |
| Color | Black |
| Table Base Type | Abstract |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service