1
/
11
1
/
11
$983.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$983.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$983.99
Price After Coupon
$983.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,297.99
57% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210011427
This modern stone-top lift-up coffee table combines style and versatility, making it an ideal choice for every home. Its rectangular stone tabletop is not only durable but also adds an elegant touch to the overall design.
- Style positioning: Modern style design, suitable for various home environments, whether it is a living room or a study, it can be perfectly integrated and enhance the overall taste.
- Height adjustment function: The desktop can be easily adjusted to suit different height requirements, making it ideal for office or dining use.
- Mobility: The wheeled design makes the table easy to move and adjust its position without effort, increasing the convenience of daily use.
- Storage function: It provides multiple storage spaces, making it easy to store books, magazines and small items, making life more organized.
- Material features: The high-quality stone tabletop paired with a plastic/acrylic base is not only sturdy and durable, but also effectively waterproof and scratch-resistant, and easy to clean and maintain.
- Suitable for: Whether you are a young person living alone or a family that values practicality, you can find a lot of convenience and fun in it.
Weights & Dimensions

| Length | Small (Under 30 in.) |
| Overall Table Length - End to End | 29.5" (75 cm) |
| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Overall Table Width - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Height | Tall (Over 22 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 27" (68 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Color | White,Black |
| Table Top Material | Stone |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Base Color | Black |
| Table Base Material | Plastic / Acrylic |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Product Type | Cart |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Lift Top | With Lift Top |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Single Table |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Black/ Walnut,White-Black,White/ Walnut |
| Table Base Type | Wheel |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service