1
/
11
1
/
11
$35.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$35.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$35.99
Price After Coupon
$35.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$76.99
53% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21422712
This swing arm wall light is unique and elegant in design, showing a chic beauty in a modern style. The lighting bulb is suspended on a slender black metal arm, giving the overall simple yet gorgeous atmosphere. The soft light is sprinkled through the carefully cut lampshade, adding endless charm to your space. It is suitable for bedrooms, living rooms or work areas, and perfectly matches your home decoration.
- Modern style design meets contemporary aesthetic needs and improves the level of interior decoration.
- Made of high-quality black metal, it is durable and easy to maintain.
- Flexible adjustment design to meet lighting needs at different angles.
- Comfortable light distribution adds a warm feeling to the home environment.
- Easy to install, suitable for a variety of application scenarios.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5" |
| Height | 7.5" |
| Length | 5" |
| Width | 8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Switch Included |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Switch Type | Pull Chain |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shade / Light Direction | Down |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Included | Without Shade |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service