1
/
17
1
/
17
$1,308.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $209.44 Coupon
Coupons Details
$1,099.55
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,308.99
16%
Off Over $0.00
-$209.44
Price After Coupon
$1,099.55
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,483.99
62% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21813215
This display cabinet has attracted countless customers with its modern style and elegant design, which perfectly combines practicality and artistry. The slender outline and high-grade glass material make the whole cabinet shine under the light, bringing a luxurious and elegant atmosphere to any room. The unique design makes each collection like being placed in a picture frame, and is meticulously cared for.
- The modern design style shows elegance in simplicity, giving the space a unique charm.
- Made of high-quality transparent glass, it has a solid structure and excellent viewing effect.
- The interior features multiple shelves, providing ample storage options and helping you sort your items easily.
- It is suitable for a variety of environments such as living rooms, study rooms, bedrooms, etc. and has high flexibility.
- The stable structural design and safe corner treatment ensure family safety.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),39" (100 cm),31.5" (80 cm),23.5" (60 cm),16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 79" (200 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 47"L x 16"W x 79"H,39"L x 16"W x 79"H,31"L x 16"W x 79"H,24"L x 16"W x 79"H,16"L x 16"W x 79"H |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Top Color | Black |
| Base Color | Black |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service