1
/
14
1
/
14
$720.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $129.78 Coupon
Coupons Details
$591.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$720.99
18%
Off Over $0.00
-$129.78
Price After Coupon
$591.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,563.99
54% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21796526
This coffee table perfectly combines Nordic simplicity with modern aesthetics. Its elegant black wooden surface and unique abstract base design make it an eye-catching focus in any modern home environment. It is not only a piece of furniture, but also a work of art that can enhance the quality of life.
- Made of selected high-quality wood, the tabletop is smooth, wear-resistant and easy to clean, and remains as good as new after long-term use.
- The unique abstract base design gives the overall shape and enhances the visual impact.
- The structure of the tabletop and the base is stable and can hold all kinds of books, magazines and decorations. It is practical and beautiful.
- Black wood blends seamlessly with most home color schemes and easily enhances the overall feel of the room.
- It gives the home a more modern and artistic atmosphere, becoming the finishing touch in the room.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Product Type | Coffee Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Stainless Steel |
| Base Color | Black |
| Table Top Color | Black |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19" (48 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 21.5" (55 cm) |
| Table Top Material | Stainless Steel,Glass |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Round |
| Color | Black |
| Table Base Type | Abstract |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service