1
/
9
1
/
9
$2,521.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,521.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,521.99
Price After Coupon
$2,521.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,074.99
50% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210046350
This modern bookshelf, with its unique vertical open design, makes full use of space and can be easily adapted to both living rooms and offices.
- The five-tiered wooden shelf provides ample storage space for books, decorations, or other collectibles, enhancing the tidiness of the room.
- Available in natural, walnut brown, or black finishes, these products suit a variety of interior styles, adding a touch of natural beauty and elegance.
- The open back panel design allows light to pass through freely, adding a sense of visual openness and making it suitable for use as a partition to create a comfortable reading corner.
- The standard width design is compact yet spacious, effectively saving space and making it suitable for small apartments.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19" (48 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 66" (168 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Nut-Brown,Natural |
| Style | Modern |
| Product Type | Etagere |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Open Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service