1
/
12
1
/
12
$195.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$195.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$195.99
Price After Coupon
$195.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$238.99
18% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21842530
This modern industrial style black metal ladder shelf bookcase perfectly combines simplicity and practicality, adding a sense of fashion to your living space. Whether it is used for storage or display, this bookcase can meet your diverse needs.
- Made of high-quality metal material, it ensures long-lasting durability while being easy to maintain and service.
- The open back design allows for easy access to your belongings and a more airy feel.
- The design is beautiful and adapts to the modern home style. Whether it is placed in the living room, study or office, it can blend perfectly with the environment.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm),31.5" (80 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12.5" (32 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 47" (120 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 23.5"L x 12.5"W x 47"H,31.5"L x 12.5"W x 47"H,39"L x 12.5"W x 47"H |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Horizontal |
| Frame Material | Metal |
| Shelf Material | Metal |
| Back Panel | Open Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service