1
/
13
1
/
13
$282.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.94 Coupon
Coupons Details
$232.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$282.99
18%
Off Over $0.00
-$50.94
Price After Coupon
$232.05
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$792.99
64% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21073366
This Gold Branch Glass Crystal Starburst Chandelier displays a modern luxury style and becomes the focal point of home decoration with its uniqueness and visual impact.
- The focus is on creating a high-end atmosphere and is suitable for core areas such as living rooms and dining rooms, greatly enhancing the texture and taste of the space.
- Made of high-quality metal materials and glass crystals, it shows a brilliant effect, and every detail reveals exquisite craftsmanship and design beauty.
- A variety of lighting options, from 30 lights to 54 lights, meet the lighting needs of rooms of different sizes and make the space brighter.
- The light is evenly distributed up and down, providing comprehensive lighting effects and creating warm and harmonious changes in light and shadow, suitable for use in various home occasions.
- Installation is easy and comes with clear assembly instructions, so even inexperienced users can do it easily.
- Regarding cleaning and maintenance, just wipe it with a soft cloth regularly to keep it looking like new, which is simple and easy.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 10" |
| Width | 27.5",33.5",45.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Shade Color | Clear,White |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Brass,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 30-Light,45-Light,54-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G4 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service