1
/
21
1
/
21
$525.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $94.68 Coupon
Coupons Details
$431.31
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$525.99
18%
Off Over $0.00
-$94.68
Price After Coupon
$431.31
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,123.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210780
This ring design modern LED chandelier stands out with its elegant round design and exquisite acrylic material. It perfectly combines modern and minimalist styles and adds a touch of fashion to your living room.
- Its large size is perfect for a spacious living or dining room, creating a stunning focal point that becomes the highlight of your home.
- The lamps are available in two color temperatures: warm light and white light, to meet the lighting needs in different situations and bring an extremely comfortable lighting experience to the space.
- The high-quality acrylic material not only ensures the durability of the product, but also provides excellent light transmittance, creating a soft and uniform light effect.
- This chandelier is suitable for a variety of occasions, including modern homes, hotel lobbies or high-end dining spaces. It is easy to install and comes with a detailed installation guide to help you complete the installation easily.
- Regularly wipe the lamp with a soft, lint-free cloth to keep it clean. Its modular design makes cleaning and maintenance more convenient and labor-saving.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 47" |
| Rod/Chain/cord Length | 47" |
| Width | 12",19.5",27.5",35.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Color Temperature | Warm Light,White Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts,60 to 99 Watts |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Material | Acrylic |
| Number of Tiers | 1 Tier,2 Tiers,3 Tiers,4 Tiers |
| Shape | Double Ring,Four Rings,Single Ring,Three Rings |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service