1
/
13
1
/
13
$124.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$124.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$124.99
Price After Coupon
$124.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$452.99
72% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2131887
This natural wood color round LED ceiling lamp is designed to be a perfect combination of simplicity and nature, suitable for all kinds of indoor environments. It uses high-quality wood and advanced LED technology to create a warm and soft light, easily creating a comfortable and pleasant home atmosphere. Whether it is a living room or a bedroom, this lamp can add a unique charm and personality to your home space with its elegant shape and delicate lighting effects.
- The design of this lamp is modern and simple, leaning towards natural elements, perfectly combining the warm texture of wood with modern LED light sources to create a stylish lighting solution.
- High-quality natural wood is used as the material to ensure that it will not deform easily after long-term use. Combined with exquisite workmanship, the lamps are durable and beautiful.
- It has the functions of energy saving and environmental protection. The built-in LED light source not only has uniform brightness, but also greatly reduces electricity consumption, making your home more green and environmentally friendly.
- The comfortable lighting experience greatly optimizes the living environment. While providing sufficient lighting, its soft light protects.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 2" |
| Width | 12",15" |
Specifications
What's Included
Features
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Color Temperature | Natural Light |
| Size | 12",15" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Wood Color |
| Fixture Type | Flush Mount |
| Material | Wood |
| Style | Oriental |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service