1
/
20
1
/
20
$86.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$86.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$86.99
Price After Coupon
$86.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$246.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21705933
This modern geometric LED wall light adds a touch of warmth and modernity to your outdoor space with its simple design and efficient lighting function. The perfect combination of black frame and beige lampshade not only provides soft light, but also highlights the stylish taste of the space.
- The elegant and modern geometric design fits perfectly into any outdoor decor style.
- Durable LED bulbs provide long life and energy saving, saving you more electricity bills.
- The high-quality black frame design easily matches any wall surface and enhances the overall aesthetic.
- The beige lampshade emits a warm and soft glow, adding comfort and safety to the night.
- Hard-wired power supply ensures stable performance and long-lasting use, reducing maintenance hassles.
- The switch-free design gives the space a simpler aesthetic and is easy to install and clean.
Weights & Dimensions

| Height | 18",24",29.5",39.5" (100.33cm) |
| Width | 3.5" |
| Length | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Beige |
| Material | Plastic |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 18",23.5",29.5",39.5" |
| Color Temperature | Warm Light |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch,20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service