1
/
9
1
/
9
$125.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $22.68 Coupon
Coupons Details
$103.31
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$125.99
18%
Off Over $0.00
-$22.68
Price After Coupon
$103.31
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$568.99
78% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21081005
Crafted with elegant cylinder crystal shades, this pendant light is suitable for any space, especially high-ceiling areas.
- The modern design complements a variety of interior styles, enhancing the overall ambiance.
- Durable construction ensures long-lasting use, making it a worthwhile investment for your home.
- Installation is straightforward, allowing you to quickly and easily update your décor.
- This long-length pendant light is ideal for dining places, living areas, and staircases, make these spaces less monotonous.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 79" |
| Width | 16",19.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Feature | Contemporary |
| Fixture Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Canopy Shape | Round |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Crystal |
| Number of Lights | 6-Light,9-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service