1
/
12
1
/
12
$383.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $69.12 Coupon
Coupons Details
$314.87
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$383.99
18%
Off Over $0.00
-$69.12
Price After Coupon
$314.87
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$757.99
49% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21711104
This modern grey shoe cabinet leads the cutting-edge trend of a modern home with its elegant and simple design style and versatility. As an indispensable shoe storage solution in home life, it fully demonstrates the perfect combination of practicality and aesthetics. Its exquisite appearance not only enhances the taste of the overall space but also provides sufficient storage function for the family.
- The modern style is matched with a grey design, which is fashionable and versatile and can adapt to various interior decoration styles.
- The use of high-quality wood ensures the durability and stability of the product.
- The multiple-door design allows for easy opening and closing, making it convenient to quickly take out and store shoes.
- The built-in adjustable shelf can be adjusted to the height of different shoes and is flexible to use.
- The powerful storage design can not only accommodate multiple pairs of shoes but also store other items to optimize space utilization.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 40.5" (103 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (33 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Adjustable | Unadjustable |
| Sliding | Non-Sliding |
| Rust Resistant | Rust Resistant |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Lid(s) Included | Lid Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Extendable | Non-extendable |
| Portable | Non-Portable |
| Foldable | Non-foldable |
| Corner Unit | Not Corner |
| Wood Type | Manufactured Wood |
| Color | Grey |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 31"L x 13"W x 41"H,39"L x 13"W x 41"H,47"L x 13"W x 41"H |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Gray Wood |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Installation Type | Free Standing |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service