1
/
21
1
/
21
$358.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$358.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$358.99
Price After Coupon
$358.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$603.99
41% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21625369
This modern shoe cabinet, with its simple and elegant white appearance, will inject infinite charm into your home space. Its narrow design is suitable for all types of houses, whether it is a hallway or a bedroom corner, it can be easily placed to keep it neat and tidy. The multifunctional shoe cabinet can not only store multiple pairs of shoes, but also place decorations on the upper part to enhance the taste of your home.
- Elegant style and simple design enhance the beauty of the space.
- Made of high-quality artificial wood, it is durable and easy to clean.
- The narrow design saves space and is suitable for small apartments.
- Includes adjustable shelves to suit different storage needs.
- The top space can be used to place decorations, which is very practical.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 47" (119 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),35.5" (90 cm),39" (100 cm),43" (110 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 6.5" (17 cm),9.5" (24 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 31"L x 7"W x 47"H,31"L x 9"W x 47"H,35"L x 7"W x 47"H,35"L x 9"W x 47"H,39"L x 7"W x 47"H,39"L x 9"W x 47"H,43"L x 7"W x 47"H,43"L x 9"W x 47"H,47"L x 7"W x 47"H,47"L x 9"W x 47"H |
| Style | Modern |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Drop Front | Drop Front |
| Feature | Narrow |
| Floating Shelf | Wall Mounted |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service