1
/
19
1
/
19
$741.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $133.56 Coupon
Coupons Details
$608.43
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$741.99
18%
Off Over $0.00
-$133.56
Price After Coupon
$608.43
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,190.68
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21282729
This warm and rich espresso bookcase not only adds an elegant touch to your office, but also has a durable solid wood structure and exquisite design. Its glass door design allows you to see your collection of books and decorations at a glance, adding a stylish visual effect and practicality.
- Selected solid wood material to ensure long-term use without deformation.
- Thickened glass door panels keep the cabinet clean and clear.
- Adjustable shelf design to meet diverse storage needs.
- The espresso hue is a classic and versatile way to decorate your studio.
- The simple and elegant appearance design enhances the overall taste of the space.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm),47.5" (121 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (32.5 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Number of Drawers | 1,Drawer Not Included |
| Back Panel | Closed Back |
| Color | Brown |
| Frame Material | Wood |
| Height | Medium (36-84 in.),Short (Under 36 in.) |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Standard |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Shelf Material | Wood |
| Size | 23.6"L x 12.8"W x 33.5"H,23.6"L x 12.8"W x 47.6"H,27.6"L x 12.8"W x 33.5"H,27.6"L x 12.8"W x 47.6"H,31.5"L x 12.8"W x 33.5"H,31.5"L x 12.8"W x 47.6"H |
| Style | Modern |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Wood Tone | Espresso Wood |
| Wood Type | Oak |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Feature | With Cabinet |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service