1
/
17
1
/
17
$58.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $10.62 Coupon
Coupons Details
$48.37
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$58.99
18%
Off Over $0.00
-$10.62
Price After Coupon
$48.37
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$121.99
52% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21368949
This solar powered back canopy light stands out with its unique geometric design, with a black metal frame and soft light that complement each other, like a work of art at night.
- Made of high-grade metal, it ensures durability and long life, suitable for various outdoor environments.
- The unique geometric pattern design creates an elegant visual effect and enhances the overall landscape beauty.
- Automatic solar charging function, no need for additional power supply, environmentally friendly and energy-saving.
- Waterproof design, adaptable to various weather conditions, ensuring stable outdoor lighting.
- Installation is easy and does not require complicated tools or expertise.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Size | 6",10",12" |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 3 Color Light |
| Shape | Square |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",12",6" |
| Fixture Height | 10",6" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Power Source | Solar |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service