1
/
10
1
/
10
$118.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $21.42 Coupon
Coupons Details
$97.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$118.99
18%
Off Over $0.00
-$21.42
Price After Coupon
$97.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$193.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21855891
Designed in a modern geometric shape, this pendant light resembles a pine cone, showcasing the perfect combination of nature and art.
- Made of solid wood to ensure durability, it brings an elegant wood color to enhance the texture of your space.
- Equipped with LED bulbs, it provides soft and adjustable color temperature, creating a warm atmosphere in the kitchen or dining room.
- Easy to install, it is suitable for modern minimalist-style homes and can become the focal decoration on the kitchen island.
- Easy to clean, keeps the appearance neat, and injects a touch of natural beauty into your home space.
Weights & Dimensions

| Length | 10",16" |
| Width | 10",16" |
| Fixture Height | 10.5",17" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Wood Color |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Solid Wood |
| Shade Color | Wood |
| Mounting Type | Cord |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Round |
| Size | 10",16" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service