1
/
20
1
/
20
$654.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$654.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$654.99
Price After Coupon
$654.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$849.99
23% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250510080957593_H91098210-4845
This modern low TV cabinet has a simple and stylish design and is suitable for various home decoration styles, especially living rooms that emphasize a modern feel.
- Engineered wood provides a sturdy support while maintaining an overall light feel for easy movement and placement.
- Three drawers inside provide ample storage space for your audio-visual equipment, books and other items, keeping the space neat and tidy.
- It comes in a variety of color options, such as black, white, walnut, etc., and can perfectly blend into different interior tones.
- The low design of this TV cabinet is not only easy to install, but also helps to create a wider field of vision and sense of space.
- It is suitable for consumers who pursue quality of life and is an ideal home decoration and practical furniture.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 110" |
| Overall Depth | 15.4" |
| Overall Height | 12.6" |
| Product Dimensions | Box 1: 82.0" x 18.1" x 9.4" (141.0 lbs) |
Specifications
Specifications
| TV Size Ranges | 80 Inch TVs And Larger |
| Material | Engineered Wood |
| Tv Stand Type | Freestanding TV Stand |
| Style | Modern |
| Cabinet Feature | Extendable;With Drawers |
| Cable Management | No |
| Number of Drawers | 3 |
| Adjustable Shelves | No |
| Assembly | Fully |
| Suggested Number Of People For Installation | 2 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Color | Black,White & Black,Natural & White,White & Walnut,Black & Walnut |
| Size | 70.9/78.7*14.5*12.6“ |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service