1
/
19
1
/
19
$418.69
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $75.36 Coupon
Coupons Details
$343.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$418.69
18%
Off Over $0.00
-$75.36
Price After Coupon
$343.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,008.28
58% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21006344
*This item ships within 24 hours.
This chandelier is made of golden metal and features a gorgeous and exquisite pattern design, making the overall shape elegant and classical. The glass lampshade is like a blooming flower, softening the soft light into a warm atmosphere, suitable for creating a warm and stylish home environment. This chandelier is not only a lighting device, but also a work of art, highlighting the user's elegant taste and style.
- The elegant design style fully demonstrates the perfect combination of classic and modern. Whether it is used in the living room, dining room or bedroom, it can add a unique charm to the space.
- High-quality metal and glass materials ensure the durability and aesthetics of the product. It is not easy to fade or deform after long-term use and has a long service life.
- Providing sufficient and soft lighting, compared with ordinary lamps, it is not only beautiful, but also effectively energy-saving and saves electricity bills.
- It is easy to install and comes with complete installation instructions and required accessories, allowing users to get started quickly and easily complete the installation without the assistance of professionals.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 21.5" |
| Width | 35.5",31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Shade Color | White |
| Shade / Light Direction | Up |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Brown |
| Glass Type | Frosted Glass |
| Material | Ceramic |
| Number of Lights | 3-Light,6-Light,8-Light,10-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service