1
/
9
1
/
9
$120.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$120.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$120.99
Price After Coupon
$120.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$240.99
50% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21234448
This chandelier attracts attention with its gorgeous Tiffany-style glass lampshade. The colorful patterns reflect the light and show a gorgeous rainbow-like effect, adding an elegant artistic atmosphere to your kitchen.
- The artistic Tiffany style will give your home decoration a new look.
- Glass is durable and easy to clean, keeping its beauty long-lasting.
- Suitable for a variety of bulb types, including LED and incandescent, to meet different lighting needs.
- It is not only suitable for kitchens, but can also be used as a decoration in dining rooms, study rooms and other spaces.
- The metal bracket is stable and sturdy, ensuring long-term safe use.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Canopy Width | 4" |
| Fixture Height | 6" |
| Length | 7" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
| Shade Height | 6" |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | Indoor |
| Fixture Type | Bell |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Canopy Shape | Round |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Color | Brass |
| Glass Type | Stained Glass |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Rope |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Green |
| Shade Material | Glass |
| Style | Tiffany |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service