1
/
16
1
/
16
$111.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $20.16 Coupon
Coupons Details
$91.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$111.99
18%
Off Over $0.00
-$20.16
Price After Coupon
$91.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$219.99
49% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713151
This exquisite magazine rack side table, made of natural wood, is simple and elegant, and is an ideal choice for modern home decoration. Whether placed in the living room, bedroom or study, it can add a natural and harmonious atmosphere to your home.
- Elegant design combined with practical functionality makes it a perfect fit for modern living spaces.
- The use of natural wood enhances the durability and natural beauty of the product.
- The foldable design makes it easy to store and move, suitable for any scene.
- The built-in magazine rack allows you to easily store everyday magazines and books.
- Lightweight and stable, it is suitable for use in various spaces such as living rooms and bedrooms.
Weights & Dimensions

| Height | Standard (18-28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | With Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Non-Swivel |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Product Type | Chairside |
| Base Color | Brown,Natural |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Moso Bamboo |
| Table Top Material | Glass |
| Table Top Color | Clear |
| Size | 18"L x 15"W x 22"H,22"L x 15"W x 22"H |
| Overall Width - Front to Back | 14.5" (37 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 22" (56 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),21.5" (55 cm) |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Natural Finish,Tan |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Traditional |
| Table Base Type | Cross Legs |
| Top Shape | Free Form |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service