1
/
15
1
/
15
$1,117.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $201.24 Coupon
Coupons Details
$916.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,117.99
18%
Off Over $0.00
-$201.24
Price After Coupon
$916.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,450.99
23% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21638821
This bar table, with its simple and modern style, shows an elegant temperament on the white stone tabletop. The delicate texture of the stone and the solidity of the iron frame complement each other, adding a touch of sophistication and fashion to the room.
- Its various size options meet the needs of different spaces and can be easily integrated into any home style.
- The rounded corner design ensures safe use and avoids bumps.
- Stone countertops are not only beautiful, but also easy to clean, saving time and effort in daily maintenance.
- The sturdy iron frame provides excellent durability and ensures long-lasting use.
- It can be easily matched with a high stool and is suitable for use in a variety of scenarios such as kitchens and restaurants.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Stone |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 31.5"L x 15.7"W x 41.3"H,39.4"L x 15.7"W x 41.3"H,47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Base Color | Gray,White |
| Style | Modern |
| Top Shape | Free Form |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Iron |
| Table Base Type | Legs |
| Popular Table Lengths | 36 inches,42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service