1
/
20
1
/
20
$785.32
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$785.32
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$785.32
Price After Coupon
$785.32
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,377.75
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21707438
Blending modern and traditional design, this coffee table comes in a unique shape that will give your living room a fresh look.
- Modern design that fits in with any home decor.
- Made of high-quality wood, sturdy and durable with elegant color.
- The unique shape design adds visual interest to the living room.
- Suitable for placement in living rooms, small apartments and other scenarios.
- Easily complete combination design to meet different needs.
Weights & Dimensions

| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Height | Low (Under 14 in.),Standard (14-22 in.) |
| Length | Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 12" (30 cm),16" (40 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 34.5" (88 cm),49" (125 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm),29.5" (75 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Included,Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 35"L x 20"W x 12"H,49"L x 30"W x 16"H+35"L x 20"W x 12"H,49"L x?30"W x?16"H |
| Table Top Color | Black |
| Table Top Material | Wood |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Base Color | Black |
| Table Base Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Product Type | Coffee Table |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Smoke Black |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Set Type | Nesting Tables,Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Three Leg |
| Top Shape | Free Form |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service