1
/
16
1
/
16
$64.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $11.70 Coupon
Coupons Details
$53.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$64.99
18%
Off Over $0.00
-$11.70
Price After Coupon
$53.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$194.99
67% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21698023
This modern crystal wall lamp adds a touch of chic elegance to your living room with its elegant design and luxurious crystal elements. Combining modern and classic design styles, it is not just a lamp, but also a work of art that brings a warm atmosphere to your space every time it is lit.
- The combination of modern style and crystal enhances the taste of your home.
- Made of high-quality brass, it is durable and corrosion-resistant.
- Suitable for a variety of scenes, such as living room, bedroom, etc., to increase the brightness of the space.
- It can be used as a decorative focus to add a sense of layering to the space.
- Easy to install and maintain, improving life convenience.
Weights & Dimensions

| Height | 5.5",9.5" |
| Length | 5.5",9.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shape | Cylinder,Semicircle,Square |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14,E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service