1
/
16
1
/
16
$98.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$98.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$98.99
Price After Coupon
$98.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$323.99
69% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21678801
Ceiling light features a sleek modern design, perfect for enhancing contemporary bedroom aesthetics.
- Crafted with high-quality fabric shade and gold metal frame that exudes elegance.
- Offers versatile bulb compatibility with LED, Incandescent, and Fluorescent types.
- Acts as a sophisticated decorative element, adding warmth and style to your space.
- Ideal for residential use, providing effective illumination and comfort in the bedroom.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 7.5" |
| Length | 16",20",24" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 16",20",24" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 16",20",24" |
| Shade Color | Beige |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Shade Material | Fabric |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | Fabric |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Shape | Geometric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service