1
/
12
1
/
12
$28.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$28.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$28.99
Price After Coupon
$28.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$46.99
38% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697959
This modern geometric wall lamp cleverly combines sculptural beauty with practical lighting functions. Its eye-catching structure emits a soft halo, creating a romantic and warm atmosphere. As the finishing touch of home decoration, this wall lamp not only performs well in lighting, but also becomes a visual focus, which is impressive.
- Made of high-quality metal, it is durable and can stand the test of time.
- The matte finish is not only stylish but also easy to match with a variety of interior styles.
- The unique geometric design enhances the three-dimensional sense and adds a touch of modern art to the space.
- Easy to install and suitable for a variety of wall surfaces, helping you easily create ideal home lighting.
- It is suitable for a variety of occasions, and can be perfectly adapted to living rooms, bedrooms, corridors, etc., enhancing the visual texture of the overall space.
Weights & Dimensions

| Height | 2",4.5" |
| Length | 9" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 4-Light,6-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Blue Light,Green Light,Red Light,Warm Light,White Light,Yellow Light |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service