1
/
16
1
/
16
$393.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $70.92 Coupon
Coupons Details
$323.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$393.99
18%
Off Over $0.00
-$70.92
Price After Coupon
$323.07
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$459.99
14% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21538368
With its modern style and luxurious black wood finish, this bar table will blend perfectly into any home environment. The golden iron base not only reinforces the solidity of its structure, but also adds a touch of elegance to any home.
- Sturdy wood and metal combined to ensure long-term durability.
- Multiple sizes are available to suit various space requirements and provide flexible choices.
- Easy to move and store with chairs, saving indoor space for you.
- Fashionable and classic design, suitable for modern homes and a variety of decoration styles.
- The smooth and easy-to-clean surface allows you to keep your desktop in perfect condition during daily use.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm),94.5" (240 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
Product Overview
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Top Wood Species | Pine |
| Table Base Material | Iron |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Base Color | Gold |
| Table Top Color | Black |
| Color | Black |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Glam |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H,94.5"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service