1
/
14
1
/
14
$766.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$766.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$766.99
Price After Coupon
$766.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,608.99
52% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21593571
This luxurious ceramic round side table will become the focal point of your home's décor with its rose gold look and gorgeous style. Its ceramic material is not only strong and durable but also provides a smooth and sophisticated texture to the tabletop. It is suitable for placing in the living room, bedroom, or any space that needs a more stylish feel.
- Elegant style, giving the space a unique charm, suitable for a variety of interior decoration styles.
- Made of high-quality ceramic, it is strong and durable, with a smooth surface, and is easy to clean.
- The round tabletop design is suitable for various placement needs and provides additional storage space.
- It is a perfect height to be used as a side table in the living room or bedroom.
- The rose gold-tone shows modernity and luxury and will become the visual center.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Overall Length - Side to Side | 16" (40.5 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Base Material | Ceramic |
| Table Top Material | Ceramic |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Color | Black,Black/ White,Gold |
| Base Color | Black,Black/ White,Blue,White/ Yellow |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Gold |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Glam |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service