1
/
18
1
/
18
$1,747.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $314.64 Coupon
Coupons Details
$1,433.35
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,747.99
18%
Off Over $0.00
-$314.64
Price After Coupon
$1,433.35
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,389.99
27% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21243538
Designed in a modern glamour style, this bar table features a white marble top and a gold metal frame, creating an elegant and chic look that blends perfectly into any home decor style.
- It has storage function and provides additional storage space for various small items.
- Easy to assemble, allowing you to build quickly without professional tools, saving time and energy.
- Suitable for small spaces, its compact design maximizes space usage in both the kitchen and the living room.
- Easy to clean, the marble surface is smooth and wear-resistant, and can be kept clean with just a light wipe.
- Unique design and safe and stable metal structure ensure stability and safety during use.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Faux Marble |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Style | Glam |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Iron |
| Base Color | Gold |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service