1
/
28
1
/
28
$1,007.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $181.44 Coupon
Coupons Details
$826.55
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,007.99
18%
Off Over $0.00
-$181.44
Price After Coupon
$826.55
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,540.99
35% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21244453
This bar table presents a charming charm, showing a modern sense with the perfect combination of gold and wood, bringing a special visual enjoyment. The tabletop is made of high-end pine with delicate texture, matched with an elegant metal frame. The overall design is both stylish and durable, making the home instantly revitalized and suitable for a variety of modern decoration styles.
- It has plenty of storage features, with multiple open shelves for storing wine glasses and small items.
- The design is unique and the perfect combination of gold elements and wood shows luxurious taste.
- Easy to assemble and can be installed in a short time, suitable for quickly decorating the home environment.
- Durable use, high-quality materials ensure long-term use without deformation and maintain beautiful appearance.
- Easy to clean, smooth surface, just wipe it and it will always look like new.
Weights & Dimensions

| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm),94.5" (240 cm),102" (260 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Wood |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 47.2"L x 23.6"W x 41.3"H,47.2"L x 19.7"W x 41.3"H,55.1"L x 19.7"W x 41.3"H,55.1"L x 23.6"W x 41.3"H,63"L x 19.7"W x 41.3"H,63"L x 23.6"W x 41.3"H,70.9"L x 19.7"W x 41.3"H,70.9"L x 23.6"W x 41.3"H,78.7"L x 19.7"W x 41.3"H,78.7"L x 23.6"W x 41.3"H,86.6"L x 19.7"W x 41.3"H,86.6"L x 23.6"W x 41.3"H,94.5"L x 19.7"W x 41.3"H,94.5"L x 23.6"W x 41.3"H,102.4"L x 19.7"W x 41.3"H,102.4"L x 23.6"W x 41.3"H |
| Style | Glam |
| Top Shape | Rectangular |
| Top Wood Species | Pine |
| Color | Gold |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Metal |
| Base Color | Gold |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service