1
/
13
1
/
13
$2,223.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $400.32 Coupon
Coupons Details
$1,823.67
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,223.99
18%
Off Over $0.00
-$400.32
Price After Coupon
$1,823.67
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,589.99
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21709362
With its elegant, modern design and bold combination of metal and soft tones, this cabinet is a striking work of art in your home. Its streamlined design is like a finely crafted work of art, exuding luxury and taste, adding a touch of extraordinary style to any space.
- The luxurious design embodies modern elegance, with clean lines and metallic details.
- The multifunctional storage space is flexibly designed, with different spaces for placing various items, making full use of limited space.
- The cabinet surface is smooth and textured, with a delicate touch, demonstrating a very high level of craftsmanship and enhancing the user experience.
- Suitable for a variety of home environments, whether it is a living room or a bedroom, it can easily integrate into and enhance the overall decoration.
- It adopts a sturdy structure and has an anti-dumping function to ensure safety and stability during use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Metal |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Gold |
| Base Material | Metal |
| Color | Champagne,White |
| Countertop Material | Stone |
| Length | Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 47"L x 16"W x 33"H,59"L x 16"W x 33"H |
| Style | Glam |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Cabinets | 1 |
| Number of Drawers | 3 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service