1
/
22
1
/
22
$784.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $141.30 Coupon
Coupons Details
$643.69
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$784.99
18%
Off Over $0.00
-$141.30
Price After Coupon
$643.69
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,222.99
36% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710455
This shoe cabinet, with its exquisite design and elegant luster, perfectly fits into the modern home environment. It not only provides practical shoe storage functions, but also is an eye-catching scenery in the hallway. The warm light brown color and streamlined design make every return home and outing more calm and elegant.
- Exquisite style, enhances home taste, suitable for various decoration styles.
- Made of high-quality artificial wood, it is sturdy and durable, and can be used worry-free for a long time.
- Large capacity and multiple size options to meet different family needs.
- Non-stackable design keeps the overall structure stable and safe.
- Silent opening and closing design avoids disturbing your family and adds a comfortable experience.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (99 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),55" (140 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Lid(s) Included | Lid Not Included |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Sliding | Non-Sliding |
| Adjustable | Unadjustable |
| Extendable | Non-extendable |
| Portable | Non-Portable |
| Foldable | Non-foldable |
| Corner Unit | Not Corner |
| Color | Khaki,White |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 31"L x 14"W x 39"H,39"L x 14"W x 39"H,47"L x 14"W x 39"H,55"L x 14"W x 37"H,63"L x 14"W x 39"H |
| Style | Glam |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Installation Type | Free Standing |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service