1
/
11
1
/
11
$1,601.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,601.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,601.99
Price After Coupon
$1,601.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,025.99
47% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21441174
This stunning metal display cabinet is the perfect choice for your living room with its stylish appearance and functional design. It not only displays your collections but also adds a sense of luxury to your home.
- Made of high-quality metal material, it is sturdy and durable, ensuring long-term use.
- The glass door design not only increases the transparency of the cabinet, but also makes it easy to display your exquisite collections.
- Multiple glass partitions provide ample display space, allowing you to flexibly arrange your collections.
- This display cabinet is designed in standard and corner styles, which can be selected according to different space requirements and is suitable for various interior layouts.
- Suitable for placement in living rooms, dining rooms or any place where you need to display collections and enhance style.
- Gold and rose gold are available to meet different home style needs and achieve personalized decoration.
- Add Shipping Insurance for a hassle-free claim—get protected against transit damage in just one click.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 74.5" (189 cm),78" (198.5 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31" (78 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (39 cm),19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (45 - 90 in.) |
| Size | 31"L x 20"W x 78"H,31.5"L x 15.4"W x 74.4"H |
| Color | Gold,Rose Gold |
| Design | Corner Unit,Standard |
| Material | Metal |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Glam |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Feature | Glass Doors |
| Number of Shelves | 3 |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelf Material | Glass |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | With Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service