1
/
21
1
/
21
$445.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $80.28 Coupon
Coupons Details
$365.71
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$445.99
18%
Off Over $0.00
-$80.28
Price After Coupon
$365.71
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$545.99
18% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU_TB_952102678769
These bar stools feature a stylish, modern design that suits any restaurant or kitchen décor, instantly enhancing the overall aesthetics of the space.
- Premium synthetic leather offers a soft and comfortable feel, and is easy to clean and maintain, ensuring convenience for everyday use.
- The ergonomic low-back design provides support for prolonged sitting and reduces fatigue.
- The steel frame structure is sturdy and durable, ensuring the stability and safety of the product.
- The chair has a sturdy overall structure and is equipped with non-slip rubber feet, which not only protects the floor but also increases safety during use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 37.8”(96cm),41.7”(106cm) |
| Overall Width - Side to Side | 18.5”(47cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18.5”(47cm) |
| Seat Width - Front to Back | 25.6”(65cm),29.5”(75cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Gold |
| Size | 25.6”(65cm),29.5”(75cm) |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Seating Color | Black |
| Style | Modern |
| Seat Style | Round |
| Base Type | Pedestal |
| Frame Material | Steel |
| Seating Material | Faux Leather |
| Upholstery Material | Faux Leather |
| Back Heights | Low Back |
| Usage | Home Bar |
| Feature | Upholstered |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Swivel | Fixed |
| Stackable | Non-Stackable |
| Foldable | Fixed |
| Arms Included | Armless |
| Footrest Included | With Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore