1
/
14
1
/
14
$135.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$135.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$135.99
Price After Coupon
$135.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$402.99
66% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21692521
This industrial style black outdoor wall lamp combines geometric design and metallic texture, making it an ideal decorative and lighting choice to enhance the modern feel of the space.
- Suitable for living rooms, bedrooms and other places, it provides up and down two-way lighting, illuminates every corner and creates a warm atmosphere.
- The lamp features a clear glass shade to ensure even light distribution and avoid glare, while also making it more durable and stylish.
- Compatible with various light sources such as LED, incandescent lamp and fluorescent lamp, meeting different lighting needs, energy-saving and environmentally friendly.
- The product is made of high-quality metal and treated with an anti-corrosion coating to ensure long-term worry-free use and wear resistance.
Weights & Dimensions

| Height | 17",18",23.5",24.5" |
| Width | 10",13.5" |
| Length | 6.5",9" |
| Fixture Depth | 10",13.5" |
| Backplate Width | 10.5",14“ |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Industrial |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 17",18",23.5",24.5" |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch,20 to 24 Inch |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Transparent |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service