1
/
16
1
/
16
$291.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$291.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$291.99
Price After Coupon
$291.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$837.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21687835
This industrial-style swing arm wall lamp is the perfect choice for modern homes. With its simple and stylish design, it adds a touch of elegance to the bedroom. The lamp is made of high-quality metal and has a flexible and adjustable swing arm design, making the direction of the light more controllable. Whether it is used for bedside reading or bedroom decoration, it can meet a variety of needs.
- It adopts an industrial design style, highlighting the beauty of modern simplicity.
- High-quality metal material ensures long-term durability and stability.
- Adjustable swing arm design to meet multi-angle lighting needs.
- Outstanding decorative effect, adding a sense of luxury to the bedroom.
- Suitable for a variety of scenarios such as bedside reading, bedroom, and living room.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5" |
| Fixture Depth | 20.5" |
| Height | 23" |
| Length | 7" |
| Width | 20.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Dome |
| Switch Type | Rocker |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Chrome,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Plug In Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service