1
/
33
1
/
33
$128.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$128.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$128.99
Price After Coupon
$128.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$273.99
53% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21680123
This industrial-style swing arm wall lamp combines modern and retro design elements, perfectly interpreting home art. The round lampshade made of metal and the flexible swing arm design make it easy to adjust the light direction and create an ideal space atmosphere in both the bedroom and the living room.
- Industrial style design, with a fusion of modern and retro aesthetics.
- Made of high-quality metal material, it is sturdy, durable and long-lasting.
- The swing arm design makes it easy to adjust the light direction to meet various lighting needs.
- Suitable for various scenes such as bedrooms and living rooms to add decorativeness to the space.
- It is very practical and can be used as a lighting tool as well as adding a fashionable touch to your home.
Weights & Dimensions

| Arm Length | 17" |
| Backplate Width | 5" |
| Fixture Depth | 17" |
| Height | 10",11“,7",7.5",8",8.5",9" |
| Length | 11.5",7",8",9",9.5" |
| Width | 17" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,9 Inch & Under |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cone,Dome |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 7",7.5",8",8.5",9",9.5",11.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Antique,Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Brown,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service