1
/
17
1
/
17
$126.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$126.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$126.99
Price After Coupon
$126.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$204.99
38% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21689014
This industrial-style wall lamp combines modern design with practical functionality, perfect for the bedroom, living room, or hallway. Its solid brass material exudes an elegant charm and adds a warm glow to your home. The unique shelf design not only enhances the decorative sense of the space but also provides you with additional display or storage space. Whether as a mood light or reading light, this wall lamp can make your home more charming with its unique style.
- Retro industrial design highlights a unique personality.
- Made of high-quality brass, durable.
- Additional shelf function increases practicality.
- Suitable for decoration in various interior scenes.
- Easy installation design, quick and convenient.
Weights & Dimensions

| Height | 11.5”,18",20" |
| Width | 10",8.5" |
| Length | 13",13.4" (34cm),14" |
| Fixture Depth | 10",8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch,20 to 24 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 13",13.5",14" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Wood Color |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Amber,Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service